Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

JETPEEL: JET HIZIYLA DOĞAL GÜZELLİK
MULTİFONKSİYONEL ETKİ:
Mekanik Peeling / Cilt temizliği bakımı /Cilt yenileme / Cilt detoxu / Cilt vitamini / Antiaging / Skin rejuvenation/ microdermabrasyon/ Hydrodermabrasion / İğnesiz mezoterapi / Lenf drenaj / Kollagen stimulasyonu /Oksijen terapi / Karboksiterapi
Kadın, erkek, genç, yaşlı birçok insanzorlu işlemlerle hem cilt sorunlarına çare arıyor hem de yaşlanma etkilerini geciktirmeye çalışıyor. Cilde zarar vermedenyapılacak uygulamarla cildi yenilemeyi,tedavi etmeyi araştıran bilim adamları çareyi jet motorlardaki teknolojide buldu. Supersonic uçuş teknolojisi artık cilt yenilemede kullanılıyor. JetPeel adı cilde, jet hızıyla uygulanan su ile elde edilen Peeling’den gelir.Jetpeel cihazındaki özel tasarım jet motoru basınçı ile serum fizyolojik 5-200 nano metrelik su damlacıklarına dönüşerek, özel handpiece’lerinden geçip, santimetre kareye 200 m/s hız ile uygulanır. Jetpeel patentli,FDA onaylı teknolojisi ve ilk uygulamada farkedilen etkinliği ile benzer uygulamalardan ayrışıyor. Kişinin ihtiyacına göre serum fizyolojik ile hava,oksijen veya medikal gazlar süpersonik akımlarla cildin epidermisine gönderilir. Jetpeel ile cilt için özel olarak üretilmiş vitaminler ve solüsyonlarında ( Vit A, VitB A, Vit C,Vit E ,Hiyalüronik asit ve glikolik asit vb ) uygulanması sonucu cilt kendini yeniliyor,onarıyor ve canlanıyor. Peeling için serum fizyolojik ; rejuvenasyon için %1 lik AHA ,benzoik ,retinoik asitler etkindir. Yara yanık pansumanında ve iyileşmesinde % 3 ozonlu suyun sonuçları çarpıcıdır.
Yüksek hızlı kücüçük su damlacıkları cildi tahriş etmeden en alt tabakalara ulaşarak kan akımını uyarıp oksijenlenmeyi artırır. Mekanik peeling etkisiyle cilt yüzeyindeki toksinleri uzaklaştırıp cildi temizler, tıkanmış gözenekleri açarak cilt yenilenmesini sağlar.JETPEEL cildi derinlemesine ARINDIRAN,Cildin doğal güzelliğini engelleyen,ölü hücre tabakasını cildinizden uzaklaştırırken cilt detoxu yapan. NEMLENDİREN,Cildinizi soğutan, rahatlatan jet akımlarla cildin nemlenmesini ve hidratasyonunu sağlayan. NEFES ALDIRAN,Cildin en alt tabakasına kadar derin temizlik yapan . SIKILAŞTIRAN, kolajen üretimini artırarak bölgesel sarkmaları ve selülitleri ortadan kaldıran medikal tedavidir.

DİĞER PEELING YÖNTEMLERİNE GÖRE ÜSTÜNLÜKLERİ
Cildin aşındırılarak arınmasını sağlayan %100 doğal bir tekniktir. Yaşın getirdiği cilt deformasyonlarının giderilmesi, güneş lekeleri, sivilce ve akne izlerinin giderilmesi, cildin derinlemesine temizlenmesi, ipeksi ve canlı bir cilt elde edilmesi için idealdir. Cilt olduğundan daha parlak,yumuşak canlı,ışıltılı ve genç bir görüntüye sahip olur. Yan etkisi yoktur ve etkinliği çabuk görülür.Jetpeel, derin temizlik, nemlendirme, oksijenizasyon ve mikrosirkülasyon artırıcı etkilerinin toplamı ile cildi yeniler. Jetpeel tek başına kullanılabildiği gibi farklı cilt yenileme uygulamalarıyla (IPL, RF, Lazer) birlikte kullanılarak da sonuçların etkinliği arttırılmaktadır. Acısızdır ve iyileşme süresi yoktur. İğnesiz mezoterapi yöntemidir.Transdermal olarak besleyici ajanlar, vitaminler, anti-aging solüsyonlar iğnesiz biçimde yedirilebilir.Cildi temizler, nemlendirir ve yeniler. Cilt altında biriken ve yaşlandıran serbest radikaller uzaklaştırılarak cilt detoksu sağlanır.
Özel günlerin (düğün, toplantı vs.) hemen öncesinde canlandırıcı bakım olarakta yapılabilir. Son zamanlarda geniş kullanım alanı ve başarı sonuçları ile gün geçtikçe adını daha fazla duyurmaya başlayan ve anlaşılan bundan sonra da adından daha fazla söz ettirmeye devam edecek olan Jetpeel günümüzün en trend, en gözde cilt bakım yöntemi olmaya aday.

JETPEELİN MİKRODERMABRAZYONDAN FARKI
Jetpeel kristallerle yapılan mikrodermabrazyondan farklı olarak basınçlı su ile uygulandığından cilt zedelenmez.Jetpeel kristaller kullanılmaz, ilave olarak cilde oksijen verilir.İşlem esnasında kristallerden toksik madde solunumu olmaz.İşlem tamamen acısızdır. Mikrodermabrazyondan sonra cildin normal görünümü alması 1-2 hafta sürerken jetpeelde sadece 1-2 saat içerisinde cilt normale döner.Mikrodermabrazyon aktif akne ,acne rosecea da uygulanamazken jeetpeel uygulanabilir.

JETPEEL TEKNOLOJİSİNİ KLASİK UYGULAMALARDAN AYIRAN NEDİR?

Tüm hücresel gelişme ve düzelmenin ana kaynağında su ve oksijen ikilisi vazgeçilmezdir.Bu temel elementlerin    Jetpeelin süpersonik tekniği sayesinde cildin derin tabakalarına iletilmesi, ciltteki düzelmenin daha hızlı olmasını sağlamaktadır.Klasik uygulamalarda ise yapılan işlem cildin yüzeyinde kalacak ve kişiye geçici bir çözüm sağlayacaktır. Jetpeel teknolojisinin  kişiye sunduğu en eşsiz özellik suyun ve oksijenin veriliş şeklinin mükemmelliğidir.

CİLT TİPLERİNE GÖRE JETPEEL UYGULAMA KÜRLERİ:

JETCLEAN
Jetclean, her cilt tipinde uygulanabilen, medikal cilt temizliği ve detoksu yapmamızı sağlayan Jetpeel bakımıdır. Ciltteki yorgun görüntünün ve ödemin atılmasını sağlayan bakımdır. Her cilt tipinde haftada bir uygulanabilir. Bu bakımların süresi 30-40 dakika arasında değişmektedir.
JETCARE

Cildi canlandıran ve güçlendiren Jetcare bakımları genellikle genç ciltlerde uygulanır.Özellikle ergenlik döneminden kaynaklanan sivilce ve akne problemlerinin giderilmesi ve cilt yapısının korunmasında uygulanan medikal bakımlardır. Bu bakımlar 45-60 dakikda uygulanır.
JETAGE

Jetage, yılların etkisiyle ciltte meydana gelen alın ve dudak çizgileri,göz kenarlarındaki kaz ayakları gibi yaşlılık etkilerini gideren,yaşlılık lekeleri, kırışıklık ve sarkmaların tedavisinde, olgun ciltlere yönelik olarak uygulanır.Cildin ihtiyacına göre belirlenen serumlar, vitaminler yada lazer uygulamalarını içeren kombinasyonlarla antiaging bakım sağlanır. Bu bakımların süresi 75-90 dakika arasında değişmektedir.
JETAKNE

Ergenlik sivilcerine bağlı görüntüler ve skarlarda, komedenlardan kaynaklanan siyah noktalarda jetakne rahatlıkla kullanılır.
JETBODY

Ciltte kaza,operasyon,doğum ve yanık sonrası oluşan izlere uygulanır.Güneş lekeleri,Kuru deri sendromu,Psoriazis (Sedef hastalığı),Seboreik Dermatit (saçlı deride ve yüzde pullanma,kızarıklık,döküntü, kaşıntı) ,Poikiloderma (noktalar halinde hipo-hiperpigmente alanlar, telenjiektaziler ve atrofi),Melasma (deride güneş gören bölgelerde genelikle gebelerde ortaya çıkan, kahverengi lekeler)gibi hastalıklarda yapılacak uygulamalarla başarılı sonuçlar alınır.
JETDRENAJ

Hücreler arası mesafedeki zararlı maddelerin (hücresel atıklar) hücreler arasından büyük dolaşıma (venöz kan dolaşımı) katılması işlemidir. Lenf drenaj ile, hücrenin oksijen alması, kan dolaşımının arteryel seviyede daha faydalı olması sağlanılır.Yaşam koşulları,beslenme şekli ve stresten dolayı hücrelerde biriken toksinler,yorgun görüntü,gözaltı halkalanmaları haftada 2 kez uygulanacak Jetdrenaj ile giderilir.
JETSCALP

Saç mezoterapisi,saç ekimi öncesi ve sonrasında kan dolaşımının artırılarak istenilen sonuçlara ulaşılır.

JETPEEL UYGULAMA ALANLARI

Medikal Cilt temizliği
Akne Post akne skar
Sebum regülasyonu komedonlar
Göz altı morluk ve torbalanmaları
Skin rejuvenation
Cilt yaşlanması ve kırışıklıklar
Antisellulit tedavisi olarak tüm vücutta
Skar ve strialarda doğum çatlakları
Hyperpigmentasyon
Senil spot solar keraoz foto yaşlanma
Kuruluk ve hyperkeratoz
Plastik cerrahi operasyonları öncesi ve sonrası
Saç mezoterapisi,saç ekimi öncesi ve sonrası

JETPEELİN VİTAMİN VE SOLÜSYONLARLABİRLİKTE UYGULANMASI

Jetpeel,mezoterapi olarak bilinen cilde vitamin uygulaması şeklinde kullanımıyla cilde oluşan toksik etkileler minimalize edilir.

Vitamin A Cilt yaşlanmasının etkilerini önler.Güneş yanıkları ve kırışıklıklarda ilave edilir.
Vitamin B Cildin yapısını düzenler
Vitamin C Serbest oksijen radikallerini nötralize eder,cildin tonusu korunur.
Vitamin E Cildi koruyan ve iyileştiren ajanları çoğaltır.
Glikolik Asit Cildin üzerindeki ölü hücreleri temizler,cilt yumuşak,parlak ve canlı görümüm kazanır.
Salisilik Asit Akne lezyonlarının tedavisinde uygulanır.
Hyalüronik Asit Kollejinin temel yapı elemanı olup kırışıklıkları ve skarları giderir,cildin hidratasyonunu nemini sağlar.

SIK SORULAN SORULAR
JETPEEL UYGULAMASINDA NEDEN SERUM FİZYOLOJİK TERCİH EDİLMEKTEDİR?

Serum fizyolojik içerisindeki tuz oranı, vücudumuzdaki tuz oranı ile aynıdır. Uygulama esnasında basınçlı hava ile su deri altına verildiği ve tuz oranları aynı olduğu için vücudun su ve tuz oranında bir değişme yaratmaz

VÜCUDUN HANGİ CİLT TİPİ VE BÖLGELERİNDE KULLANILIYOR?
Her türlü cilt tipine sorunsuz uygulanır .Jetpeel daha çok yüz, boyun ve dekolte alanlara uygulanıyor. Eller, ayaklar, göğüs, sırt, dirsekler gibi ihtiyaç gösteren tüm vücut bölgelerinde kullanılabiliyor.
JETPEEL EN UYGUN HANGİ MEVSİMDE YAPILIR?
Jetpeel her mevsimde,yılın her günüde rahatça uygulanabilir.
JETPEEL UYGULAMASI ORTALAMA NE KADAR SÜRER?
Yapılacak Jetpeel tedavisine göre süre değişmektedir. Ortalama 30-45 dakika sürmektedir.
KAÇ SEANS GEREKIYOR?
Doktor ve estetisyenin birlikte belirlediği kişiye özel protokol uygulanıyor. Jetpeel uygulamaları minimum 5, maksimum 30 günde bir uygulanıyor.Ortalama 4 seans gerekiyor.

JETPEEL TEDAVISINE HANGI ARALIKLARLA GELINMELIDIR? NEDEN?
JetClean bakımı peeling içermediğinden haftada bir uygulanabilir. Jetpeel tedavileri cildin kendini yenilemesi için gerekli olan süreyi kazanmasına olanak sağlamak amacıyla 21-28 günde bir uygulanmalıdır..
JETPEEL UYGULAMASINA SÜREKLİ DEVAM EDİLMELİMİDİR?
Jetpeel teknolojisi medikal bir tedavi sistemidir. Uzman doktorun ya da estetisyenin belirlediği seans sayısı kadar gelmesi yeterlidir. Bakım, mikro masaj düzenli peeling, lenf drenaj yaptırmak isteyenler sürekli jetpeel bakımı yaptırabilirler.
JETPEEL UYGULAMASI SONRASI GÜNLÜK İŞ VE AKTİVİTELERE ARA VERMEK GEREKİRMİ?
Hayır.Jetpeel non-invaziv cildi yıpratmayan,zedelemeyen bir işlem olduğundan işleme bağlı oluşan kızarıklık kısa sürdüğünden kişi normal hayatına kısa sürede,ara vermeden döner. Uygulama günün herhangi bir saatinde hatta öğle arası bile yapılabilir.
JETPEEL UYGULAMASININ KULLANILMADIĞI DURUMLAR NELERDİR?
Roaccutane kullanımı, Vitiligo ,Mantar, Herpes,Aktif cilt hastalıkları
JETPEEL UYGULAMASI SONRASINDA OLUŞABİLECEK KOMPLİKASYONLAR NELERDİR?
Uygulama sonrasında cildin aldığı pembe görünüm maksimum 15-45 dk sürer. Eğer uygulama daha derin yapılmışsa maksimum 24 saat sürer.
UYGULAMA ANINDA YA DA SONRASINDA ACIMA YA DA AĞRI HİSSEDİLİR Mİ?
Jetpeel esnasında 10 derecelik bir soğuma oluştuğundan uygulama anında hafif soğukluk hissedilir.Çok hassas ciltlerde kısa süreli acıma olur.
CILTTE YAPILAN UYGULAMANIN GÖZLE GÖRÜLÜR ETKISI NE ZAMAN FARK EDILIR?
Uygulamanın hemen sonrasında ciltteki parlaklık, temizlik ve ışıltı fark edilir. İlerleyen günlerde etki artarak devam eder. Tedavi sürecinde olan bir cilt hastalığındaki düzelme 1-2. seanslarda görülür.
TEDAVİNİN GERI DÖNÜŞÜ OLUR MU?
Jetpeel tedavisi seansları bittikten sonra tedavinin ilk haline geri dönüşü görülmez. Yalnız uygulama yapılan kişideki cilt hastalığı hormonel ya da genetik faktörlere dayanıyorsa hastalık nüksedebilir.
UYGULAMADAN SONRA NELER YAPILMALIDIR?
Uygulama sonrasında güneş koruyucular 2-3 saatte bir yenilenmelidir. Güneş ışığına direk maruz kalınmamalı ve solaryuma gidilmemelidir.