Anti Age Programları

Artık yaşlanmaktan korkmayın....

antiage

Yaşlanma sürecinin yavaşlatılmasına ve yaşlılık etkilerinin azaltılmasına yardımcı olmayı sağlayan cilt bakımıdır. Yaşlanma belirtileri olarak; kırışıklık ve çizgiler, lekelenme,cildin sarkması, güneşe karşı hassasiyet artışı gibi cilt sorunları görülmektedir. Anti-aging etkili cilt bakım ürünleri; cildin kolajen ve elastin üretimini arttırıcı etkileri ile canlı görünüm kazanmasına, cildin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle E vitamini ve antioksidanlarla güçlendirilmiş anti-aging ürünleri, cildi güneş hasarlarından ve çevresel şartlardan korumada oldukça destek olmaktadır. Anti age kremler, serumlar, güneş ürünleri, göz/göz çevresi ürünleri, maske ve peelingler olarak; cildin elastikiyetini arttırmaya yardımcı ve cilde sıkı bir görünüm kazandırmaya yardımcı, cildi toparlayıcı etkide bulunarak ciltteki kırışıklık, çizgi görünümlerinin azalmasına, pürüzsüz bir cilt yüzeyi ve belirgin cilt hatlarının oluşmasına destek olur.

antiage

anti aging

3_women_no_back_1024x1024Anti-Aging kelime anlamı itibarı ile “yaşlılığa karşı” demektir. Anti-Aging terimini tıbbi olarak, aktif tedbir alma veya koruyucu tıp olarak nitelendirebiliriz. Anti-Aging yaşlanmayı mümkün olduğu kadar yavaşlatmak ve vücudun bir bütün olarak orantılı ve sağlıklı yaşlanmasını sağlamak amacıyla uygulanır. Cilt dokusunu ve bağlayıcı hücreleri yenilemek, hormonal dengesizlikleri erkek ve kadında ayrı ayrı ele alarak dengelemek, cinsel gücü ve sağlığı arttırmak, yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıklara karşı erken tanı ve önlem almak Anti-Aging ‘in uygulama amaçlarından başlıcalarıdır.

Anti-Aging uygulamasında hedef, yaşlanma sonucu hastalanmaları önlemek, güç kaybını engellemek ve daha uzun süre genç kalmayı sağlamaktır. Yaşlanma aşamaları günümüzde ölçülebilmekte ve değiştirilebilmektedir. Anti-Aging uygulamasında insanların ileri yaşlarda yakalanabilecekleri hastalıklar, vücuttaki hormonlar ve maddeler belirlenir ve dengelenir. Anti-Aging teşhisi bireyseldir. Önce detaylı bir danışmanlık hizmeti ve laboratuar tetkikleri ile başlar ve yaşlılığa özel parametrelerin ölçümleri için çeşitli imkanlar sunar.

Anti-Aging programları yaş ilerlemesine bağlı olarak oluşan hastalık risklerini saptayarak gidermeye çalışan, bu yolla uzun ve sağlıklı yaşama ulaşmayı amaçlayan tıbbi tedavilerdir. Yaşlanmanın pek çok sebebi vardır, ama en önemli 3 faktörü büyük ölçüde kontrol edebiliriz: Serbest radikaller, hormonların azalması ve sağlıksız yaşam. Siz de bu faktörlere savaş açarak, uzun yıllar gençliğinizi koruyabilirsiniz.

Placenta Maskesinin Fonksiyonları:
Hücre yenilenmesi Mimik hareketleri ile oluşan kırışıklıkları azaltmak
Cilde nem kazandırmak
Toksin maddelerin atılmasını sağlamak (Antioksidan etki )
Lekeleri açmak
Cilde elastikiyet ve dolgunluk kazandırmak
Hyaluronik asit: Derinin temel elemanlarından biridir. Deri içinde bol miktarda bulunur. Suyu çeker ve cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Medikal estetik alanında yüz ve boyun çizgilerinin (daha çok yüzeysel olanların) doldurulmasında kullanılmaktadır. Cilt tarafından emilen ve kolay tolore edilen bu madde sayesinde cilt maksimum nemlenir ve dış etkenlerden korunur.
Kollajen : Vücudumuzdaki tüm proteinlerin ¼’ü kollajen’dir. Cildin ve iç organların esnekliğini sağlayan ana yapısal proteindir. Kemikler ve dişler de kollajen’e eklenen mineral kristalleri ile oluşmuştur. Kollajen vücudumuzun yapısını oluşturur. Yumuşak dokuları destekleyerek cildin sıkılaşmasını sağlar.
Kojik Asit : Kojik asit doğal ve tesirli leke açıcıdır. (pirinçten elde edilir) Fazla melaninin üretimini geciktirip melanini parçalayarak pigmentasyon oluşumunu azaltır.Var olan lekelerinde kaybolmasına yardımcı olur.
Koyun placentası: Yoğun vitamin,protein,yağ ve su içerir. Cildin kısa zamanda beslenmesi,nemlenmesi ve yenilenmesini sağlar.
Vitamin E: E vitamini, yağda eriyen bir antioksidan olup, hücre zarının bütünlüğünün korunmasında rol oynar. Yaşlanma sürecini geciktirir ve hücre yenilenmesine yardımcı olur.
Vitamin C : C vitamini, düşük ph’lı, yüksek yoğunluklu, L-askorbik asit formüllü, yaşlanmaya karşı korunmada anahtar vitamindir. C vitamini kuvvetli, suda eriyen antioksidan olup, kollajen ve elastin yapımında hayati bir yardımcı faktör olup, cilt rengini yenileyen geliştiren (pigment problemlerini önleyici) bir özelliğe sahiptir. Zararlı ışıkların cildimize karşı zararını önleyicidir.
AloeVera: Dış etkenler ile oluşan cilt hasarının tedavi edilmesini sağlar.Yıpranmayı azaltır. Ayrıca cildi gerginleştirir. Ve elastikiyet kazandırır.
Kimler için önerilir? Maske her yaş gurubuna, anti aging ihtiyacı olan kişiler için, her cilt tipine (uygulama süresi farklı) özellikle hassas ve erken yaşlanan ciltlerde, yoğun nem ihtiyacı olan ciltlerde, kimyasal peeling ve laser tedavisi alan kişilerde, elastikiyet kaybı olan ciltlerde, yoğun güneşe maruz kalanlarda.
Uygulanışı: Cilt uygun bir temizleyici ile temizlenir. Cilt soğuk su yada buz ile hafif nemlendirilir, maske cilde yerleştirilir. kuru ve normal ciltlerde: En az 15 dk , yağlı ciltlerde en az 20 dk bekletilir. Cildin 6 saat kadar yıkanmaması tavsiye edilir.
Kür uygulaması ne kadar olmalı? İlk hafta birer gün ara ile, diğer haftalarda haftada 2 defa böylece ilk kullanım için 5 hafta önerilir. Devam programı için haftada 1 yada 2 kez kullanılması önerilir. Yaz ve kış dört mevsim kullanıma uygun bir üründür.
Kontraendikasyonlar: cilt bütünlüğünün bozulduğu açık cilt yaralarında, yanık olan ciltlerde (özellikle 2 ve 3. derece yanıklarda.), viral ve bakteriyel cilt enfeksiyonlarında, dermatoloji uzmanının önermediği kalıtsal hastalıklarda kullanılmamalıdır.
Yan etkiler: Bilinen herhangi biryan etkisi yoktur. İçerisindeki maddelere duyarlılığı bilinen kişilerde dikkatli kullanılmalıdır.
Uygulama sırasında güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır. ( uygulamadan en az 30 dakika sonra güneşe çıkılabilir.) Herhangi bir cilt reaksiyonu görüldüğünde uygulama kesilmeli ve hekime danışılmalıdır.
Sık Sorulan Sorular
Hamileler kulanabilir mi?
hamilelerin kullanımı ile ilgili herhangi bir olumsuz etki görülmemiştir.

Uygulama sonrası güneşe çıkmak zararlı mı?
Hayır zarar vermez. Ancak uygulamadan sonra 30 dakika çıkılmaması ve güneş koruyucu kullanılması tavsiye edilir.

Kırışıklıklar tamamen yok olur mu?
Bu ürün günlük kullanım için hazırlanmış bir anti-aging üründür.

Kırışıklıkların ve lekelerin hem azalmasına hem de yeni oluşumların yavaşlamasına yardımcı olur içeriğinde nasıl bir kombinasyon var?
Bitkisel kökenli maddeler koyun placentası ekstresi bir takım kimyasal destek maddeleri içerir.

Her cilt tipi ve her yaş gurubuna uygun mu?

18 yaş üzeri herkes kullanabilir ve her cilt tipine uygundur. vitamin ve mineral ihtiyacını sağlamak

dreamstime_xxl_11384979_b9527Kadınların artık güzelliklerine çok daha fazla özen göstermeye başlaması ve günümüz koşullarının erken yaşlılık belirtileri ile kendisini göstermesi yaşlılık karşıtı ürünlerin daha fazla talep görmesine neden olmaktadır. Aslında pek çok ünlü markanın satışa sunduğu ve farklı fiyat aralıklarına sahip olan anti aging krem ve türevleri de yaşlılık karşıtı ürünlerdir ve kullanım amaçları cildin daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır.

Aslında yaygın inanışın aksine bu tip ürünler yaşlanmaya başlandığı zaman değil genç yaşlarda kullanılmaya başlanmalıdır ve bu sayede cilt yıpranmalara karşı çok erken zamanlarda korunmaya başlanmalıdır. Cilt bakım uzmanları gençlere özelliklede 25 yaşından itibaren anti aging kremlerini kullanmalarını önermektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta anti aging ürünler alırken doğru yaş grubuna yönelik olan ürünlerin satın alınmasıdır. Çünkü her yaş grubu için yaşlılık karşıtı ürünler özel olarak üretilmekte olup cildin kendi ihtiyacı olan etken maddelerin olduğu ürünün kullanımı daha iyi sonuç alınmasını sağlayacaktır.

Yine yaşlılık karşıtı ürünler kadar bu ürünleri kullanan kişilerin günlük beslenme ve uyku düzenlerine de özen göstermeleri gerekmektedir. Özelliklede yaşlılık karşıtı besinler mutlaka günlük beslenme düzeninde yer almalıdır. Cildin en fazla ihtiyaç duyduğu şey gece uykusudur. Bu nedenle daha genç görünmek isteyen kişilerin mutlaka bir uyku rutini oluşturmaları ve bu rutine uymaları gerekir. Sağlıklı beslenen, gece uykusuna özen gösteren, düzenli spor yapan ve anti aging ürünleri kullanan kişilerin yaşıtlarına göre çok daha genç görünmeleri kaçınılmazdır. Gençliğin sırrını tek bir üründe aramak yapılabilecek en büyük yanlış olarak görülürken bunun bir bütün olduğu asla unutulmamalı ve bu bütün sağlanarak amaca ulaşmak adına doğru atımların atılması sağlanmalıdır.

antiage_paketleri