Lazer Epilasyon

İstenmeyen Tüylere Etkili Çözüm

lazer_epilasyon

Kısa Sürede Etkili Sonuçlar ...

Estage Güzellik Merkezi

log2

epilasyonLAZER EPİLASYON NEDİR?

Bilimsel veri ve deneyimlere göre lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın sağlıklı ve güvenilir tek çözümüdür. Kıl köklerini verilen ısı ile yok eden bu yöntemde cilt zarar görmez. Kök yok olduğu için kılın tekrar çıkma ihtimali en aza indirgenmiş olur. İstenmeyen tüylerin alınmasına yönelik klasik yöntemler (ağda, cımbız, epilatörler) kısa süreli çözümler getirmektedir. Lazer epilasyon, vücudun göz çevresi (Göz çukuru hariç) her bölgesinde kolaylıkla uygulanabilir.

UYGULAMA NASIL YAPILIR?

Lazer epilasyon uygulaması ciddi bir işlemdir, uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Ehil olmayan kişilerin ve denetlenmeyen firmaların yaptığı uygulamalar kalıcı sorunlara yol açabilir. Bu sebeple lazer epilasyon merkezinin doğru seçilmesi son derece önemlidir.

YAZIN LAZER EPİLASYON UYGULANABİLİR Mİ?

Lazer epilasyon yapılan bölgenin direk güneş ışınlarından bir süre sakınılması gerekmektedir. Önerilen güneş koruyucuları düzenli kullanıldığı taktirde yazın epilasyon yapılmasında sakınca bulunamamaktadır. Bu koşullar yerine getirildiğinde lazer epilasyonun yaz veya kış aylarında yapılması arasında bir fark bulunmamaktadır, istenmeyen tüylere karşı aynı sonuç alınabilir.

* Lazer epilasyon merkezlerimizde iğneli epilasyon desteği de verilmektedir. Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşın!

lazer_epilasyon2

Diode Lazer Epilasyon (Ütüleme Sistemi)

Daha çok derinde kıl bulunan bölgelerde uygulanan dioede lazer epilasyonun, her kıl ve cilt yapısına uygun çözümleri mevcuttur. Zor olduğu düşünülen koyu renkli tenlerde ve ince-açık renkli kıllarda da güzel sonuçlar veren diode, güvenle kullanılabilmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon Sistemi, FDA tarafından onaylanmıştır ve geniş bir kitle tarafından kalıcı epilasyon sonuçlarını sağlayan sistemler arasında kabul görmüştür. Genelde açık renkli tenlerde ve koyu renkli tüylerde tercih edilen bu yöntem yaygın kullanım alanına sahiptir. Alexandrite lazer sistemi, istenmeyen tüyleri yok ederek ciltte oluşan lekelenme yanma gibi etkileri minimize eder.

Nd:YAG Lazer Epilasyon

Çok koyu cilt tiplerinde kullanılan ND-YAG Lazer, özel bir soğutucu birimine sahiptir. Bu soğutucu kısım, üst derinin korunmasını sağlamaktadır. Erkeklerin lazer epilasyon seanslarında daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca ND-YAG lazerin, epilasyon dışında da kullanım alanı vardır. Bu sistem, ciltte kollagen miktarını ve kan dolaşımını artırarak derinin genç görünüm kazanmasını sağlayarak yüz gençleştirici tedaviler arasındadır.

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon, kıl köklerinin çok zayıf bir elektrik akımı ile yok edilmesi işlemine dayanan ve uzun yıllardan beri kullanılmakta olan bir epilasyon yöntemidir. Bu uygulama kıl köklerinin yapısı ve bu yapıya uygun olan kalınlıktaki yumuşak iğneler aracılığı ile yapılmaktadır.

Sonuç alınamayan lazer epilasyon uygulamalarında, tüy rengi ayırt edilmeksizin iğneli epilasyon ile başarı sağlanabilmektedir. Seans sayısı kişinin kıl yapısı ve yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir.

İğneli epilasyonda kullanılan iğneler kişiye özel ve steril olmalıdır. Aynı zamanda iğneli epilasyon uygulaması, tüm sağlık koşullarını sağlayan bir merkezde ve uzman kişilerce yapılmalıdır.

Hangi Bölgere Lazer Epilasyon Uygulanabilir?

Koltuk altı bölgesi, genital bölge (hassas bölge), bikini bölgesi, kol, bacak, sırt, çene, ense ve boyun bölgelerine lazer epilasyon uygulanabilmektedir. Bölgeye, cilt tipine ve kıl yapısına bağlı olarak farklı cihazlarla uygulama yapılmalıdır.

* Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşın!

lhr

Sık Sorulan Sorular

lazer epilasyon merkeziLazer ışık enerjisi kılların anajen fazında etkili olur. Vücudumuzda ki kılların ancak %20 si anajen fazında. Lazer her uygulama seansında ancak anajen fazda ki kılları yok ettiğinden tek bir lazer seansının kılların kalıcı yok edilmesi için yeterli olması mümkün değil.Her epilasyon seansında kılların %15-%20 si kalıcı olarak yok edilir. Lazer epilasyon uygulaması, uygulama bölgesi ve kılların taşıdığı özelliklere bağlı olarak 4 – 6 seans devam eder. Seans sayısı vücut bölgeleri için 4 – 6 seans öngörülürken yüz bölgesi uygulamaların da kıl özelliklerine bağlı olarak 6 – 12 seansa kadar uzayabilir. Seans aralıkları vücut bölgeleri için 6-8 hafta iken.yüz bölgesi için 4-6 haftadır. Seans süresi uygulama bölgesinin büyüklüğüne bağlıdır. Kullanılan lazer sistemleri genelde hızlı sistemlerdir, örneğin koltuk altı lazer epilasyon uygulaması birkaç dakika sürerken, tüm bacak uygulaması 30 – 40 dakika sürebilir.

bostanci_lazer_epilasyonLazer Epilasyon uygulaması kılların anajen faz dediğimiz büyüme devresinde etkilidir. Lazer uygulaması sırasında uygulama bölgesindeki kılların anajen fazında olanlar etkilenecektir. Genel olarak bir bölgedeki kılların ancak %10-20 kısmı anajen fazındadır. Her lazer epilasyon uygulamasında bu %10-20 lik kısım hedef alınmaktadır.bu sebeple lazer epilasyon uygulaması seanslar halinde uygulanır. Lazer Epilasyon uygulamasının seansları, öngörüldüğü gibi yapılması durumunda uygulama bölgesindeki kılların yaklaşık %84-93 oranında yok edilmesi sağlanabilmektedir. Epilasyon sonuçları kalıcı mıdır? Lazer Epilasyonda lazer enerjisi kıl follikülüne(kök) uygulanır, follikül tarafından emilen lazer enerjisi ısıya çevrilir, ortaya çıkan yüksek ısı ile kıl follikülü harap olur. Kılların gelişim ve uzamasından kıl follikülü sorumludur, lazer enerjisi ile harap olan kıl follikülünün kıl üretme ve kıl uzaması yeteneği kaybolur. Başarılı lazer epilasyon sonrası kılların azaldığı ve yok olduğu bölgelerdeki kılların yeniden çıkması ve uzaması söz konusu değildir. Kişinin yaşam sürecinde lazer epilasyon uygulaması sonrası vücut hormonal dengesini ilgilendiren herhangi bir hastalık durumunda, bozulan hormonal dengesine bağlı olarak kılların yeniden artabileceğini de unutmamak gerekir.

lazer epilasyon merkeziLazer epilasyon uygulamalarında hassas kişiler ve hassas bölge uygulamalarında cilde lastik çarpması gibi nitelenen hafif bir ağrı hissi algılanabilir. Lazer epilasyon amacıyla; kullanılan sitemlerde genelikle hava veya contact soputma sistemleri mevcuttur.Soğputma sistemleri ile uygulamalarda ağrı hissi ortadan kalkarken, yan etki oluşma riskide azaltılmış olur. Genelde gerekli olmamakla birlikte ağrıya hassas kişiler ve hassas bölge uygulamalarında anestezi sağlayan kremler önerilir.

lazer epilasyon merkezi

lazer epilasyon merkezi

Lazer epilasyon uygulama sonrası uygulama bölgesinde hafif kızarıklıkla birlikte yanma hissi görülebilir. Bu belirtiler 1 – 2 saatte kaybolur.

laser-hair-removal-readingSon yıllarda erkelerde sosyal yaşam gerekleri olarak lazer epilasyon uygulaması hızla artmaktadır. Erkelerin istenmeyen kılları sırt,omuzlar,göğüs,kollar,el üstü,yüzün bazı bölgelerinde yoğunluk kazanırken bazı durumlarda erkeklerde de tüm vücut lazer epilasyonu tercih edilmektedir. Erkekler ile kadınların gerek kıl yapıları gerekse hormonal profilleri farklılık göstermektedir, bu farklılık lazer epilasyon açısından bazen erkeler lehine, bazende kadınlar lehine avantaj sağlamaktadır. Erkelerin kıl yapıları daha sert , kalın, koyu renkli olması halinde lazer epilasyon etkili uygulamasına daha uyumlu durumda olmasını sağlamaktadır.Erkelerde kıl yapılarını daha sık olması sebebiyle uygulama sonrası azalmayı göreceli olarak daha iyi hissedebilmektedirler. Erkeklerde lazer epilasyon uygulama sonrasında öngörülen seans sayısı sonrasında uygulama bölgesinde kıl yoğunluğunda %90 lara varan azalmalar görülebilmektedir.

Lazer epilasyon etik yaklaşımla hamilelere, uygulanmaz. Bunu yanında çok ağır kalp ve şeker hastalığı olanlara, kontrol altına alınamayan yüksek tansiyon hastalarına, epilepsi hastalığı olanlara, uygulama bölgesinde deri hastalığı olanlara uygulama yapılmaz. Bazı ilaç tedavisi (tretionin, tetracycline …etken maddeleri) alanlarda uygulama yapılmaz. İlaç tedavisi alan kişilerin ilaç bilgilerini hekime iletmeleri gerekir. Yukarıda sayılan durumlar dışında; lazer epilasyon 12 yaş üstünde herkese uygulanabilir.

laser-hair-removal-1