Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj nedir, nasıl yapılır?

makyaj

Kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Kalıcı makyaj boyaları tamamen doğal pigmentler ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Alerjik testlerden geçmiş PDA sağlık örgütü onaylı kesinlikle insan vücudunda yan etkisi olamayan doğal boyalardır. Kalıcı makyaj boyaları dermatolojik testten geçmiş boyalardır.  Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. Kalıcı makyaj uygulama işlemi tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Kalıcı makyaj pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur. Doğal yolla zaman içinde deri tabakası kalıcı makyaj boyasını dışarı atar ve kalıcı makyaj bölgesinde boya zerrecikleri kalmaz.

kalicimakyajKalıcı makyaj uygulamalarını profesyonel kalıcı makyaj makinesi kullanılarak, orijinal kalıcı makyaj boyası seçilerek, profesyonel kalıcı makyaj malzemesi ekipmanları kullanılarak ve profesyonel kalıcı makyaj sanatçısı tarafından hijyen kurallarını uygulayarak yapıyoruz. Kullandığımız kalıcı makyaj iğneleri tek kullanımlık steril ambalajında uygulama esnasında sizin gözünüzün önünde size özel açarak kalıcı makyaj makinesine takarız. Kalıcı makyaj boya potaları ve tek kullanımlık steril olarak kalıcı makyaj uygulamasına başlarken sizin gözetiminizde hazırlıyoruz. Kalıcı makyaj uygulamasını yaptığımız stüdyo alanımız günlük olarak hijyen ilaçları kullanılarak hijyen bir ortam sağlıyoruz. Önceliğimiz kalıcı makyaj uygulamalarında hijyen olup sağlıklı kalıcı makyaj uygulamaları yapıyoruz.

3Kalıcı makyaj dudak uygulamalarını üç kalıcı makyaj dudak tekniği ile yapıyoruz. Birinci olarak kalıcı makyaj dudak uygulaması yaparken uyguladığımız teknik dudak bölgesinin kalıcı makyaj dudak boyama tekniği uygulanarak komple boyanmasıdır. İkinci kalıcı makyaj dudak uygulama tekniğimiz dudak hatlarını belirgin hale getirip içe doğru gölgelendirme yaprak kalıcı makyaj dudak gölgelendirme tekniğidir. Üçüncü kalıcı makyaj dudak uygulaması tekniğimiz  dudak hatlarını belirginleştirmek için yaptığımız kalıcı makyaj dudak çerçevesi tekniğidir.

Dudak kontürü uygulaması ile hiçbir cerrahi operasyon veya dolgu olmadan, küçük ve ince dudaklar daha büyük ve dolgun yapılabilir. Büyük ve dolgun dudaklar ise daha küçük ve ince gösterilebilir. Renksiz ve solgun dudaklar renkelendirilerek daha canlı bir görünüm kazanması sağlanır. Dudakta renk boşlukları ve yara izi varsa mükemmel kamufle ederek dudakların normal görüntüsüne getirilebilir.

Psikolojik rahatsızlığı olan kişilerde , 18 yaşin altındaki kişilere , pigment alerjisi olanlara,  keloidlerin (yürüyen yara) üzerine ,  kılcal damar çatlamalari üzerine,
ilt lezyonları (egzama,siğil, mantar)üzerine dudak kontürü uygulanmaz

kalicimakyaj2İstediğiniz şekilde tasarladığımız kalıcı makyaj eyeliner şeklini kalıcı makyaj uygulaması haline getirdiğimizde minimum üç sene maksimum beş sene kullana biliyorsunuz. Profesyonel kalıcı makyaj eyeliner uygulaması esnasında son teknoloji kalıcı makyaj makinesi ve kalıcı makyaj malzemeleri kullanıyoruz. Göz bölgenizi daha dikkat çekici hale getirmek için kalıcı makyaj eyeliner uygulaması yaptıra bilirsiniz.Profesyonel kalıcı makyaj uygulaması sonrasında sizinde uymanız gereken hijyenik kurallar ve yaptırmış olduğunuz kalıcı makyaja ilaç tedavisi yapmanız gerekmektedir. Kalıcı makyajı yaptırdıktan iki saat sonra kalıcı makyaj bölgesi kuru bir peçete ile silinir. Silme işlemi aşırı baskı yapılmadan yüzeysel silinmelidir.

Kalıcı makyaj, kesinlikle işinde uzman bir estetiysen ve dermatolog tarafından yapılmalı, tüm hijyen kurallarına uyulmalıdır. Uygulamayı yapacak olan kişinin el çabukluğu ve profesyonelliği önemlidir. Bu sayede, işlem düzgün uygulanacaktır. Uygulamada tek kullanımlık renk ve iğne olmalıdır. Uzun süre kullanılacağından, uygulayan kişinin resim yeteneği bile önemlidir.

10