Lipoliz Uygulama

lipoliz

Lipoliz bölgesel incelme amacıyla uygulanan işlemin ismidir. Lipoliz bir kilo verme yöntemi değildir, bölgesel olarak birikmiş olan yağ dokusunun inceltilmesi amacıyla , yağ dokusu içersine ince iğneler ile yağ dokusunu parçalayıcı ilaçların verilmesi işlemidir.Bazı durumlarda kilo kaybetmenin yanında bazı bölgelerde (bel, basenler,diz içleri, üst bacak,sırt…) birikmiş olan yağ dokusuzun uğraşlara rağmen incelmez, bu gibi durumlarda sadece incelmesi istenilen yağ dokusuna lipoliz uygulaması yapılır.Lipolizde kullanılan ilaçlar mezoterapide kullanılan ilaçlarla benzerlik gösterir. Son yıllarda lipoliz amacı ile soya ekstreleri kullanılmaktadır.kullanılan herhangi bir yan etkisi yoktur.

soguk-lipoliz

Lipoliz uygulaması uygun kiolda olup bölgesel olarak yağ dokusu fazlalığından ve birikiminden rahatsız olanlara uygulanır.Düzenli beslenme ile uygun kiloya gelmiş kişilerde istenmeyen bölgesel yağ birikimlerinden lipoliz ile kurtulabilirler. Liploliz genel olarak bel, basen, üst bacak,iç bacak,diz içleri,sırt bölgeleri,ne uygulanır, ayrıca zamanla birlikte biriken yağlara bağlı molarak gıdı bölgesine, kol altı yağlanmayı azalmkat amacıylada lipoliz uygulaması yapılmaktadır.

2_d
dieting-wallpaper

Diyet yaparak çözemediğiniz, belli bir bölge için incelme veya selülit yağları için bugün artık Avrupa’da soya enjeksiyonları yöntemi uygulanıyor. Ülkemizde az sayıda hekimin uyguladığı bu yöntem Avrupa ve ABD’de büyük ilgi görüyor. Bazı kişilerin kiloları fazla olmadığı halde belirli bölgesel aşırı yağ birikmesi olur. Kadınlarda bacak, kalça, karın, belin yan tarafları, erkeklerde ise özellikle karın ve bel en çok yağ biriken bölgelerdir.Lipoliz çok etkili bölgesel incelme ve zayıflama sağlayarak yağ eriten bir uygulamadır. Lipoliz’in en önemli özelliği ameliyat gerektirmeden bölgesel yağlardan arınma olanağı vermesidir. Lipliz uygulamasında soyadan elde edilen fosfatidil kolin kullanılır. Soya enjeksiyonu ile kilo verilmez fakat bölgesel olarak incelme sağlanır.