LPG Selülit tedavisi

img_derma_stamp

LPG  Selülit tedavisinde FDA belgeli tek cihaz: LPG Cellu M6 LPG (endormologie endormoloji) etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış selülitleri giderici,vücudunuzu şekillendirici,cilt tonusunu artırıcı FDA belgeli tek endermoloji cihazıdir. LPG Cihaz ismini,Fransa’da   üreticinin  isminin baş harflerinden (Louis Paul Guitay) almıştır.Yanık ve travma sonrası oluşan skarları ve kas deformasyonlarını iyileştirmek amacıyla  geliştirilen cihazının uygulandığı bölgelerde aynı zamanda selülitlerin giderilip cildin daha düzgün görünüm aldığının  gözlenmesi  üzerine estetik amaçlıda kullanılmaya başlanmıştır. Selülit giderici,vücut şekillendirici sıkılaştırıcı amaçla ilk kullanmına 1985 yılında başlanılmış, kısa zamanda alınan olumlu sonuçlar üzerine  tüm dünyada  hızla yayılmıştır. Günümüzde 95 ülkede her gün yaklaşık 95000 uygulaması yapılmaktadır.

lpg

LPG  selülit ve bölgesel fazlalıklarından kimyasal ilaçlar kullanmadan veya  cerrahi yöntemler uygulamadan  çözüm arayanlarca tercih edilen non invaziv doğal bir yöntemdir. Selülitlerin oluşumu esnasında bozulan kan ve lenf  dolaşımı ve kollejen lif yapısı nedeniyle  biriken  toksinler ve suyun atılımı kolaylaşır,kabalaşıp kısalmış deforme hale gelmiş kollajen liflerinin cildi bırakması ile  cilt düzleşir ve esnek görünüm alır.Fibroblast stimulasyonu sonucu oluşan yeni  kollajen ve elastin lif yapımı ile cilt tonusu artar.Uygulanan bölgedeki artan kan dolaşımının vücuttaki metabolizmayı  uyarmasıyla  yağ yıkımı artar. LPG  tüm bu fonkiyonlarını özel tasarımlı rulmanlarının  ROLL İN/ROLL OUT/ROLL UP mekanizmasıyla oluşturduğu vakum,lifting rolling ve masaj etkisiyle gerçekleştirir.

LPG uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımı arttırmakta, metabolik atıkların eliminisyonuna yardım ederek doku drenajı sağlamakta, mevcut fibroz bantları serbestleştirerek deriye esneklik kazandırmaktadır. LPG uygulaması ile deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi sağlanır.

LPG tedavisi, hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır. Uygulamalar, 15-20 seans arasında değişmektedir. Tedavi sırasında her hastaya özel uygulama çorabı giydirilmektedir.LPG endermoloji tedavisi tamamen ağrısız olmasının yanı sıra hastada stres azaltıcı ve rahatlatıcı etkilere sahiptir. Her bir seansta uygulama 35 dakika sürmektedir.

Endermoloji, esas olarak selüliti tedavi etmekle birlikte uygulanan alanlarda lokal incelmeler de sağlamaktadır.

Liposuction vücut kontur düzeltmesi sağlayan ve yağ hacmini azaltan etkin bir cerrahi yöntemidir. Ancak selüliti ve deri düzensizliklerini tam olarak yok etmez. LPG vücut kontur düzeltmelerinde liposuctiona alternatif bir yöntem olmamakla birlikte liposuction’la kombine edildiğinde daha mükemmel sonuçlar alınmasını sağlar.

  • Selülit Tedavisi
  • Vücut kontur düzeltmeleri ve lokal inceltmeler
  • Sarkık derinin tonus ve elastikiyetini artırma
  • Liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma Diğer estetik ameliyatlar sonrası skarların yumuşatılması ve düzensizliklerin giderilmesi

 

LPG üyenin ihtiyacına göre hafta da 2-3 seans olmak üzere 15-20 seanslık paket programlar halinde uygulanmaktadır.Uygulamanın etkileri kişiden kişiye değişmekle birlikte, ortalama 8 seansdan itibaren sonuçlar alınmaya başlanmaktadır. Sonuçların korunabilmesi için ayda bir seans LPG uygulaması tavsiye edilmektedir.LPG, aşırı varis problemi olanlar, hamileler, kanama problemi olanlar, epilepsi hastaları ve kanser vakalarında uygulanmaz.

lpg2-1