Selülit mezoterapisi

woman beauty

Selülit tüm dünyada kronik hastalık olarak kabul edilen dolaşım ve yağlanma sorunudur.Selülit sorununda cilt portakal kabuğu görünümündedir.bu görünümün sebebi yukarda anlatıldığı gibi yağlanma ve dolaşım bozukluğudur. Selülit mezoterapisinde selülit görünümünün olduğu cilt bölgesine kişiye özel hazırlanan ilaç karışımları ince iğneler ile cilt altına verilir.

en_etkili_selulit_savar_8752181

Mezoterapide kullanılan karışım içersinde bozulmuş olan dolaşımın düzeltilmesine yönelik ve birikme oluşmuş yağların azaltılmasına yönelik ilaçlar kullanılır.Selülitin derecesi görünümü yaygınlığı kişiye göre değişmektedir.bu sebeple sellülit mezoterapisinde kullanılan ilaç karışımları hastanı ayrıntılı muayenesinden sonra kişiye özel olarak hazırlanır.

ev-yapimi-selulit-kremiSelülit mezoterapisi sellülitin tüm dereceleri tespit edilen hastalara tedavi etmek amacı ile uygulanır. Aynı zamanda sellülitin başlangıç döneminde veya daha önce mezoterapi yapılıp tedavi olmuş kişilerde selülitin tekrar oluşmasını önlemek amac ı ile koruyucu olarak daha seyrek aralıklarla yapılır. Tespit edilen selülitin derecesi mezoterapinini seans sayısını hazırlanan ilaç karışımlarını belirler.

selulit-1024x683Selülit mezoterapisinde kişiye özel hazırlanan ilaç karışımları ince iğneler ile cilt arlına verilir.
Uygulamada kullanılan iğneler çok ince(30G) ve kısadır(4-5mm).uygulama ağrılı bir işlem değildir, yinede de ağrı duyusunu azaltmak için soğuk kompres uygulanır. Uygulama bölgesinde kısa süreli kızarıklık, yanma hissi,kaşınma hissi olabilir bu belirtiler birkaç saatte ortadan kalkar.uygulama bölgesinde birkaç günde kendiliğinden iyileşen küçük morarmalar görülebilir.

Selülit mezoterapisi sellülitin derecesine bağlı olarak seans sayısı belirlenir. Genel yaklaşımla stage 3 sellülit sorunu olan bir kişide 1 haftalık aralarla 10-15 seans mezoterapi uygulaması yapılır.Selülit mezoterapi sonrası hastaların sellülit oluşumunu önlemek amacıyla koruma mezoterapisi amacıyla ayda 1 ve ya 3 ayda 1 seans mezoterapi uygulaması önerilir.

fvpgfiaSelülit mezoterapisinin önerildiği seans sayısında ve ilaç karışımları ile uygun olarak uygulandığı hastalarda 3. Seanstan sonra sellülit görünümünde azalma ciltte elastikiyetin artması daha sağlıklı daha canlı cilt görünümü ortaya çıkmaya başlar.Mezoterapi ile hekimin önerilerine uyulması ile elde edilen sonuçlar istenilen düzeye çıkacaktır. Mezoterapi uygulaması sürecinde her uygulama seansı sonrası ciltte selülit görünümünün azaldığı gözle görülecektir.

selulitSelülit mezoterapisi sonrası bazı uyarılara uyulması istenmeyen sonuçların çıkmasını önleyecektir.
Uygulama sonrası havuz ve denize girilmemesi gerekir(1 hafta)
Günde 1-2 lt su içilmesi önerilir.
Günlük hafif-orta fiziksel aktivite önerilir.
Beslenmeye özen gösterilmesi önerilir.