Dünyadaki tüm kadınların ortak hayali olan pürüzsüz ve güzel bir vücut.Bayanların büyük çoğunluğu  selülit ve bölgesel kilo  problemlerine yönelik olarak ameliyatsız,ağrısız,ekonomik ,etkin ve uzun süreli çözümler arıyor.VelaSmooth bu hedefe ulaşmayı başardığını klinik ortamda kanıtlamış FDA’den Class2 “Sellüliti etkili biçimde tedavi eden ilk medikal cihaz” onayı almıştır.Sektörde saygın yeri olan Prestige pierantoni innovation  Award  ödülünü kazanmıştır.Velasmooth, selülitlerin azaltılması veya yok edilmesi,bölgesel fazlalık ların giderilmesi,derinin yapısında düzelme, cilt sıkılaşması,vücudun şekillendirilmesi ve hafif derecedeki kas ağrılarında iyileşme amacıyla kullanılır.Velasmooth spor yapamayan bu sorunlara  cerrahisiz,ağrısız, rahat ve iş kaybına  neden olmadan çözüm arayanlarca  tercih ediliyor.

elos™ (electro-optical synergy)Velasmooth sistemi, dört farklı teknolojiyi birleştirerek uygulanan devrim niteliğinde bir yöntem: infrared (Infrared laser light ,kızıl ötesi ışınlar), Radyo frekans (bi-polar,dual electrodes RF), Vakum, mekanik masaj ve lenf drenaj
• Kızılötesi ışık (Infrared,IR) cilde zara vermeden ciltaltı yağ dokusunu 2-5 mm derinliğe(derin dermis) kadar ısıtarak cilt elastikiyetini sağlar .

• 20 W Radyo Frekansları (RF) dokuyu 5-15 mm derinliğe (subckutan doku) kadar ısıtıp oksijenin oksi hemoglobinden ayrılmasını,oksijenin hücreye geçişini huzlandırır.IR ve RF nin sinerjik olarak birlikte kullanılması cildin ısınmasını sağlayarak oksijenin hücre içi difüzyonunu ve yağ hücrelerinde lipoliz,yağ yıkımında etkinlik artar.

•Vakum etkisi (50 mbar veya 750 mmhg basınç) ile cilt başlığın içine çekilerek dönen elektrolara temas eder.Vakum ve roller etkisiyle damarlar dilate olur, bölgeye kan akımı ve oksijen difüzyonu artar,fibroblastlar stimüle olur.
•Mekanik doku manipülasyonu ( masaj) ve lenf drenajı Hücre içindeki birikmiş sıvı,ödem ve toksinler lenf damarlarına yönlendirilir.Oluşan termal ve mekanik etkilerin sinerjisiyle yağ lobüllerinde metabolik hız artarak trigliseridler parçalanır (lipoliz),fibroblast stimülasyonu sonucu kollajen üretimi artar,kalınlaşıp kısalan kollajen liflerinin mekanik parçalanmasıyla kollajen lifler elastikiyetiniyeniden kazanır (remodelling),yağ lobülleri içeriğindeki toksin ve sıvının lenf yollarına atılımı (exchange ve lenf drenajı) sağlanır.Yağ lobüllerinin hacminin azalması, dolaşımın düzelmesi ve cilt kollajenindeki remodeling etkiyle cilt elastikiyetini yeniden kazanarak pürüzsüz,daha gergin,sıkı ve canlı görünüme kavuşur.Kendinizi daha fit ve enerjik hissedersiniz.Radyofrekans enerjisi aynı zamanda yüz ,boyun ve kol bölgesindeki sarkmaları azaltmak, cildin gerginleştirilmesi ve toparlanması amacıyla kullanılır.Klinik olarak selülit lerde % 65 azalma, karın,kalça ve basen cevresinde 5 cm e kadar incelme sağlandıı kanıtlanmıştır.

 

VELASMOOTH HANGI BÖLGELERE UYGULANIR ?

Yüz ,boyun,karın,kalca, basen,bacaklar ve kollar gibi hem geniş, hem küçük alanlara uygulama yapabilmek mümkündür.

VELASMOOTH KAÇ SEANS UYGULANIR? NE KADAR ZAMANIMI ALIR?
KAÇ SEANSTA SONUÇ ALINIR ?
İŞLEM SONRASI İSTİRAHAT GEREKİR Mİ?

Velasmooth haftada 2 kez 30-45 dakikalık seanslar halinde toplamda 10-15 seans uygulanır.Bölgesel fazlalık ve selülitinizin derecesine göre gerekli en uygun seans sayısını belirlenir.Etki genelde ilk seanslardan itibaren fark edilir.Tedavinin kalıcı olmasını sağlamak amacıyla 1-3 ayda bir tek seans uygulanabilir. İşlemin hemen ardından günlük aktivitenize hemen başlayabilirsiniz.

VELASMOOTH SEANSLARI VE SONRASINDA NELERE DIKKAT ETMELIYIM?

İşlemin kalıcılığını arttırmak için diyetisyeninizin önerilerine uyup,bol su içmeye, hareketliliğinizi artırmaya,çok yağlı ve kalorili yiyeceklerden uzak durmalısıınız.

VELASMOOTH IRASINDA NELER HISSEDILIR ? YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Velasmooth tedavisi yapılan deri yüzeyinde cildin ısınmasına bağlı olarak hafif pembelik oluşur. İşlemden sonra bir kaç saat süren, sıcaklık hissedilir. Velasmooth ile selülit tedavisi esmer ve bronz ciltlerde bile güvenle uygulanır.

VELASMOOTH SADECE CIHAZ YARDIMIYLA MI UYGULANMAKTA?

Velasmoothun yağ yakıcı içeren kendi özel solüsyonu ile birlikte kullanımı işlemin etkinliğini arttırmakta,cilt kalitesini düzeltmekte, selülitlerin daha hızlı giderilmesi ve incelmenin daha hızlı olmasını sağlamaktadır. Uygulama sırasında veya öncesi/ sonrası özel elbise veya çorap gerekmez.

VELASMOOTH TEDAVISINE NASIL BAŞLAYABILIRIM ?

Tedaviye karar vermenizin ardından uzman doktorumuz tarafından muayeneniz yapılır. Velasmooth yönteminin sizin için güvenli olduğuna karar verdikten sonra selülitlerinizin derecesine veya bölgesel yağlanma yoğunluğuna göre seans sayısı ve uygulama sıklığı belirlenir. Gerekiyorsa mezoterapi,lipoliz gibi diğer tedavilerle kombine edilmesi önerilir.

LIPOLITE NEDIR?

Velasmooth tedavisinin mezoterapi ile birlikte kombine edilerek uygulanmasıdır. İnsülin iğneleri ile cilt altına yağ parçalayıcı ajanlar enjekte edilmekte ve ardından velasmooth seansı uygulanmaktdır. Velasmooth haftada 2 kez lipolite haftada 1 kez uygulanır.

LIPOLITE IŞLEMINDEN SONRA GÜNLÜK HAYATIMA DÖNEBILIRMIYIM?
İşlemden sonra günlük hayatınıza hemen dönebilirsiniz.İşlemden sonra hassas ciltlerde iğnelerin girdiği bölgelerde geçici morluklar oluşabilir

VELASMOOTHUN UYGULANAMADIĞI DURUMLAR

Kanser

Diabet (Kontrolsuz)

Deride enfeksiyon

Keloid öyküsü

Kan pıhtılaşması,damar tıkanıklığı için ilaç kullanımı

Pacemaker,metal protez kullanımı

İnfrared ışığa karşı fotosensitivite

Uygulama bölgesinde Varikos venler .

Hastada bu rahatsızlıklardan biri varsa mutlaka uygulama öncesi bildirilmelidir.

Tedaviden iki hafta önce aspirin vb ilaç kullanılmamalıdır .

Bu şartları taşımayan 18 yaş üstü tüm bireylere velasmooth uygulanabilir.

İşlem esnasında üzerinizdeki tüm metal objeleri çıkarmalısınız.