ZERONA – Klinik olarak ispatlanmış, Non-Invasive Body Slimming (İnvasif Olmayan Vücut Şekillendirme)

ZERONA, HİÇ AĞRI OLMAKSIZIN, yağlar güvenle ortadan kaldıran, vücudu metrik olarak incelten ve küçülten tescilli, bilimsel olarak kanıtlanmış, cerrahi olmayan, düşük seviyeli bir lazer yöntemidir.

‘Zerona lazer’ yöntemiyle ağrısız incelme mümkün

ABD’de FDA onayı alan düşük güç lazer teknolojisi ‘zerona lazer’ yöntemiyle cilt altındaki dokulara ulaşılarak, yağın ağrı hissedilmeden azaltılması sağlanıyor.

03ZERONA®, cerrahi metotlarla ilişkili negatif yan etkiler olmaksızın aşırı yağı etkin bir şekilde azaltan ilk invasif olmayan vücut biçimlendirme prosedürüdür.
ZERONA®, yağı emülsifiye ettiği ve hücreler arası ortama geçirdiği kanıtlanan Erchonia tarafından geliştirilen aynı soğuk lazer teknolojisini kullanmaktadır. Önceleri bu teknoloji, orijinal olarak şişen liposuction prosedürlerinde yardımcı olarak kullanılmasına rağmen, soğuk lazer tedavilerinin tek başına hastaların bel, kalça ve baldırlarında santimetre düzeyinde inceltmelere neden olduğu anlaşılmıştır.
ZERONA® prosedürü arkasındaki soğuk lazer teknolojisinin hücrelerarası ortamdaki kapilarları ve diğer hücreleri etkilemeksizin sadece yağ hücrelerinin hücresel malzemelerini özellikle boşalttığını göstermiştir. Bu zar çatlaması, geçici por olarak adlandırılır, Düşük Güç Lazer stimülasyonu sonucudur.
ZERONA® prosedürü çift kör, tesadüfi, çok merkezli ve plasebo kontrollü klinik araştırma ile, etkin bir vücut biçimlendirmede ve invasif olmayan soğuk lazer kilo azaltma uygulamalarında etkin olduğunu kanıtlanmıştır. Ortalama olarak, bel, kalça ve baldırlarda 9 cm inceltme gerçekleştirmiştir. Bu sonuçlar, aynı dönemde sadece ortalama olarak 1.5 cm inceltme elde edilen plasebo gurubu ile karşılaştırıldığında oldukça kayda değerdir.

ZERONA® soğuk lazerler, çürük, şişlik ve diğer dokularda hasara neden olan cerrahi prosedürlere kıyasla güvenli bir alternatiftir. ZERONA® uygulamasında sıkılaştırıcı giysiler ve bandajlar kullanılmamaktadır. Ayrıca ağrı olmadığı için anestezi de gerektirmemektedir. Diğer invasif olmayan yaklaşımların aksine ZERONA® Düşük Güç Lazer, rahatsızlık yaratan doku ısıtması da oluşturmaz. İyileşme süresi gerektirmez, böylece hasta normal yaşam aktivitelerinden hiçbir şekilde geri kalmaz.

uygulama001ZERONA®,  Erchonia® Lazer Tarayıcı kullanan invasif olmayan bir vücut biçimlendirme prosedürüdür. Bel, kalça ve baldırlarda odaklanan işlemin geçerliliğini kanıtlamak için, Erchonia®tarafından çok merkezli klinik deneyler gerçekleştirilmiştir. ZERONA® Düşük Güç Lazer Tedavisinin hedef bölgelerde kullanılabileceği onaylanmıştır. Birçok muayenehanede, hastalara yüzüstü ve sırtüstü 20’şer dakika rahat bir yatakta yatar vaziyette tüm 5 adet bağımsız lazerin hedef bölgelere eşanlı olarak uygulanmasına dayanan tedaviler yapılmıştır.

Yüzlerce kişi bu prosedürü denemiş ve ortalama olarak bel çevresinde 9 cm incelme yaşamıştır. Bazı hastalarda toplam 30 cm’ye yani, 4 beden daralmaya varan incelmeler kaydedilmiştir. Büyük bedenden normale, normal bedenden küçük bedene düşebilmeyi, sadece iki hafta boyunca 40 dakikalık konforlu seanslarla sağlamaktadır.

Önerilen seans dağılımı ya Pazartesi-Çarşamba-Cuma veya Salı-Perşembe-Cumartesi günleridir ki; yani iki haftada toplam 6 seanstır (sonuçların azami seviyede alınması için seanslar arası süre 3 günü aşla aşmamalıdır).

Protokol tamamen invasif olmayan bir özelliktedir ve uygulama esnasında hiçbir şey hissetmezsiniz. Terapi sonrası iyileşme süresi gerektirmez, aksine normal yaşam aktivitelerinize hemen devam edebilirsiniz.

Mantık açısından,  ZERONA® cihazının dayandığı bilimsel yaklaşım, vücudun diğer bölgelerinde de aşırı yağların hücreler arası ortama geçirilmeleri gerektiğinde kullanılabileceğini işaret etmektedir.

Erchonia® Lazer Tarayıcıyı kullanan tıbbi profesyoneller üst sırt bölgesi ve kollar dahil olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde etkin bir şekilde uygulama yapılabildiğini göstermektedir.

ZERONA® uygulamalarının bu diğer işlemlerde kullanılmasına dair araştırmalar devam etmektedir ve yakın bir gelecekte vücudun bu bölgelerinde de Düşük Güç Lazer tedavi uygulanabilecektir. Bilindiği gibi piyasada birçok marka soğuk lazer cihazı mevcuttur. Ancak bunların tamamına yakınına ait hiçbir bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

İnvasif olmayan, alternatif tıbbi çözümler kapsamında, geleneksel yağ çıkarımı prosedürleri ve cerrahiler haricinde, ZERONA® lazer prosedürünü denemenizin zamanı gelmiştir. Daha detaylı bilgi için doktorunuza danışınız. Şunu aklınızdan asla çıkartmayınız, araştırmalarımız ve misyonumuz sizlere gelecek günlerde ve aylarda daha da gelişmiş olanaklar sunmaya devam edecektir.

1Çalışma prensibi nedir?

Yapılan klinik çalışmalar göstermiştir ki, ZERONA düşük seviye lazer, hücre içindeki yağı emülsiyonlaştırmak amacıyla yağ hücrelerini uyarır. Daha sonra, sıvılaşan yağ, hücre zarında oluşan geçici bir gözeneklerden sızarak lenfatik sistem tarafından emilinceye kadar kalacağı hücrelerarası matrikse taşınır. Sonuçta, milyonlarca yağ hücresi küçülmeye başlar ve böylelikle bel, kalça ve baldır bölgelerinde santim cinsinden incelmeler meydana gelir. Bu süreçte, yağ hücreleri hiçbir şekilde hasar görmez ve bozuluma uğramaz.

2ZERONA seanslarında beni neler beklemektedir?

40 dakika boyunca dinlenebilir, bir şeyler okuyabilir ya da hiçbir şey ile meşgul olmayabilirsiniz. ZERONA uygulaması tamamen acısız ve ağrısız bir uygulamadır. Uygulama ısı ya da hassasiyet yaratmaz. Her uygulamada, lazer, uzman tarafından istenilen vücut bölgeleri üzerinde konumlandırılacak ve 20’şer dakika boyunca vücudunuzun ön ve arka bölgeleri ZERONA lazer ışımasına tabi tutulacaktır. Toplam 40 dakikalık seansınız bittikten hemen sonra, hiçbir ağrı, şişlik, iyileşme süreci veya rahatsızlık yaşamadan günlük yaşamınıza dönebileceksiniz. Bu, istenmeyen santimsel fazlalıklardan kurtulmanın dışında, özgür ve rahat sürecin bir işaretidir.

3Eğer bir ZERONA seansını kaçırırsam, ne olur?

ZERONA seanslarınızı düzenli ve planlanan tarihte almanız tavsiye edilir. ZERONA uygulamalarının başlaması ile birlikte, tavsiye edilen 2 günde bir (seans aralığı 72 saati aşamaz) 40 dakikalık 6 seanstan oluşan bir yaşam protokolüne riayet etmeniz yüksek önem arz etmektedir. Seans aralığının 72 saati geçtiği durumlarda, bir miktar yağın yağ hücreleri tarafından yeniden emilimi söz konusu olabilmektedir.

4Liposuction yönteminden ne gibi farklılıkları vardır?

Liposuction deri altına, güçlü emme veya çekme gücüne sahip paslanmaz çelik kanül ile girilerek ilgili bölgedeki tüm yağ hücrelerinin emilmesini öngören invasif bir işlemdir. Liposuction, genel veya lokal anestezi ile yapılabilir. Aksine, ZERONA, dışarıdan soğuk lazer uygularken yağ hücrelerini uyararak yağın sıvılaşmasını ve hücreler arası ortama çıkmasını sağlayan %100 invasif olamayan bir uygulamadır. Anestezi, acı, ağrı, jel, krem, iğne ve iyileşme süreci gerektirmez.

5Diğer invasif olmayan tekniklerden ne gibi farklılıkları vardır?

ZERONA, piyasadaki tamamen güvenli ve etkili tek invasif olmayan vücut inceltme uygulamasıdır. Sakatlama ve zarar verme olasılığı yoktur. Vücudunuz üzerinde sizi zorlayan bir uzman ya da bir cihaz olmayacaktır. Sadece ZERONA ışınları altında rahatça uzanacaksınız.

6İyileşme süreci var mıdır? Var ise, ne kadardır?

Kesinlikle SIFIR. Uygulama süresince hiçbir rahatsızlık hissetmeyecek, anestezi kullanılmayacak ve her uygulamayı takiben anında normal yaşamınıza geri dönebileceksiniz.

7ZERONA uygulamaları süresince, herhangi bir kısıtlama var mıdır?

Hayır. 2 hafta boyunca, normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Özellikle uygulama protokolü içerisinde aşağıda belirtilen noktalarda özen göstermeniz tavsiye edilir:

Ø  Susuz kalmayın. (günde 8-12 bardak su)

Ø  Sağlıklı beslenme ve egzersiz. (günde en az 30 dakika yürüme)

Ø  Alkol ve kafeinden uzak durun. Alkol ve kafein lenfatik süreci engelleyerek, olası sonuçları olumsuz etkileyecektir.

8ZERONA vücudun hangi bölgelerinde kullanılabilir?

ZERONA vücudun özellikle diyet ve egzersize karşı dirençli lokalize yağlanmanın olduğu tüm vücut bölgelerinde etkili olarak uygulanabilir. Genelde hastaların, tek seansta, eşnalı tedavi edilebilen, bel, kalça ve baldır bölgelerinden başlanır. Diğer bölgeler, kol üstleri, göğüs hizası yağlanma, diz içleri, sırt ve popo.

9Sigorta kapsamında mıdır?

Hayır. ZERONA uygulamaları isteğe bağlı tedavi olarak değerlendirildiğinden şu anda sigorta kapsamına girmemektedir.

10Güvenli midir?

Evet. ZERONA soğuk lazer uygulamaları hiçbir risk içermez. Liposuction ve lipo çözücü gibi invasif yöntemler ve vaskülarızasyonla dokuyu ısıtan Accent, VelaShape ve Thermage gibi diğer invasif olmayan sistemlere kıyasla güvenli bir alternatif olarak nitelendirilir. Bu sistemlerin hiçbiri, ZERONA’da olduğu gibi yağ hücrelerinin boyutlarının azaltıldığını gösteren veriler ortaya koyamamaktadırlar. ZERONA %100 invasif olamayan bir uygulamadır. Yara ve skar oluşturmaz ve iyileşme süreci gerektirmez. Uygulama süresince, hiçbir rahatsızlık yaşanamaz ve anestezi kullanılmaz. Her uygulama sonrası anında normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

11Diyabetli bir hasta için uygun mudur?

Evet, fakat sadece 2 durumda ZERONA kullanılmamalıdır:

Ø  Eğer hamileyseniz ya da hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız,

Ø  Eğer kalp piliniz var ise,

Bilinen zararlı risk bulunmamaktadır, fakat muhtemel bilinmeyen riskler ortaya çıkabilir. ZERONA, metabolik sistemleri sorunlu diyabet ve tiroit hastalarında aynı etkinliği göstermeyebilir. Tıbbi geçmişinize göre ZERONA için uygun bir aday olup olmadığınızı doktorunuza danışınız.

12Yan etkileri var mıdır?

Hayır. ZERONA tamamen invasif olmayan bir uygulamadır ve yağ ve cm kaybı dışında yan etkisi yoktur.

13ZERONA kaç zamandır kullanılmaktadır?

ZERONA, bilimsel çalışmalarda 2008’den beri, doktorlar tarafında pratikte ise 2009 başından beri kullanılmaktadır. Aynı ERCHONIA Soğuk Lazer Teknolojisi 2001 yılından beri güvenli şekilde liposuction öncesi kullanılmaktadır ve liposuction öncesi anında yağ hücrelerin boşalımını sağladığı kanıtlanmış bir metottur. Soğuk Lazerler 40 yılı aşkın süredir kronik ağrı, yara bakımı ve diğer birçok ortopedik sorunlar gibi farklı birçok alanda kullanılmaktadır.

14Etkili bir yöntem midir?

Evet. ZERONA ve başarı için tavsiye edilen ana esaslar ile bel, kalça ve basen bölgesinden toplam 8 ila 22 cm incelme ve beden daralması beklenmektedir. İlave olarak, ZERONA uygulanmış hastalar üzerinde selülit görünümünde ciddi bir iyileşme görülmüştür.

15Sonuçların ne kadar kalıcıdır?

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz ile uzun vadeli sonuçlar beklenebilir. ZERONA özellikle 2 tip insan için uygundur:

Ø  Sağlıklı beslenme ve yaşam sürdüren fakat lokal yağlanmadan şikayetçi olanlar

Ø  ZERONA ile birlikte sağlıklı beslenme ve yaşama başlama konusunda motive olanlar

16Seans sayılarında sınırlama var mıdır? 6 seanslık kürler arasında bekleme süresi var mıdır?

Hayır. İlave seanslar ile daha iyi sonuçlar alınabilir. 6 seanslık kürler sonunda ilave seanslara ara vermeden normal süreçte devam edilebilir.

17Hamilelik sonrası ne kadar süre beklenmelidir?

Doğum sonrası en son doktor randevunuzdan sonra (genellikle doğumdan sonra 6 hafta), ZERONA seanslarına başlamanız tavsiye edilir. Eğer emziriyorsanız, ZERONA tavsiye edilmez.

18Sonuçları görmek ne kadar sürer?

Bazıları, sadece birkaç seanstan sonra giysilerinin bollaştığını görebilecektir. Genelde, 4-6 seans sonrası fark görülebilmektedir. Aile ve arkadaş çevresi, 2 haftalık ZERONA programı süresince farkı çok daha kolay göreceklerdir.

19Herkes ZERONA için uygun bir aday mıdır?

Hastaların büyük bir çoğunluğu iyi adaylardır. Aşırı kilolu insanlar bile santimleri kaybedebilir. Sağlık durumunuz ve geçmişiniz ile ilgili doktorunuza danışınız ve vücudunuzdaki sorunlu bölgeler için tüm sorularınızı sorunuz.

-zerona-lazer-yontemiyle-agrisiz-incelme-mumkun-1784527Yağ azaltımında ve incelme konusunda klinik veriler sunan “düşük güç lazeri zerona” yönteminin, kişinin yaşam kalitesini bozmadan, performans kaybına yol açmadan zinde kalma olanağı sağlamaktadır. “Cilt altındaki dokularda oluşan yağın, ağrı hissedilmeden azaltıldığı yöntemle vücudun hedef bölgelerinde güvenli şekilde yağ yok edilerek vücut inceliyor, biçimleniyor ve sıkılaşıyor.

64 denek üzerinde yapılan klinik araştırmalar değerlendirilerek yöntem onaylandı. Deneklere toplam 2 haftalık bir sürede 6 kez uygulama yapıldı ve yardımcı bir tedavi uygulanmadı. Klinik araştırma sonucunda, 2 hafta kadar kısa bir sürede hastaların bel, kalça ve basenlerinde çapraz olarak ortalama 9-14 santimetre incelme elde edildi. Klinik denemelerde, denekler üzerinde hiçbir şekilde diyet kısıtlamaları, egzersiz yapma mecburiyeti ve buna benzer koşullar ya da şartlar uygulanmadı.

Yöntemin, incelmede son yıllarda çok sık kullanılan kavitasyon yönteminden avantajlı olduğu bilinmektedir, kavitasyonda yağ hücrelerinin yapısının bozularak patlatıldığı , zerona lazerde ise yağ hücrelerinin yapısının bozulmadığı kanıtlanmıştır.

Yağ hücrelerinin ilerleyen yaşlarda vücut için gerekli olduğuna, yapısının bozulmadan vücuttan fazla kısmın atılması gerekmektedir, “Uzun vadede yağ hücreleri depodan kullanılan önemli bir şeydir. Enerji kaynağıdır. Dolayısıyla yağ hücresinin yapısı bozulduğunda bunlar yok oluyor” .

Hasta uygulama esnasında hiçbir şey hissetmiyor, uygulama sonrasında normal yaşam aktivitelerine devam edilebiliyor.Uygulama pratiğinde, bol su tüketimi ve orta yoğunlukta bir egzersiz programı yapıldığında ise klinik deneylerde elde edilen sonuçlara kıyasla çok daha yüksek yağ azaltım seviyelerine ulaşılabiliyor.Yöntem, hamilelere ve kalp pili kullananlara uygulanamıyor. Doktor onayı olduktan sonra ergenlik dönemine girmiş yağ hücresi yönünden genişlemiş her yaş grubuna yapılabiliyor.

zerona-lazer-ile-zayiflamaAmerika Birleşik Devletleri’nden FDA onayı olan zerona lazer yöntemi, düşük güç lazer teknolojisi ile kişiye hiçbir ağrı hissettirmeden kolayca deri altındaki yağların alınmasına muavenet eder. Yapılan klinik çalışmalarda fazla kiloları bulunan kişilere uygulanan zerona lazer yöntemi 2 haftada bel, kalça ve basenlerde çapraz olarak ortalama 9-14 santimetre incelme husule getirmiştir.

Performansı oldukça yüksek olan zerona lazer yöntemi, vücutta hiçbir şekilde kas ve su kaybına sebep olmamakta, sadece yağların azalmasını sağlamaktadır. Sağlıklı ve ince bir vücuda sahip olmak isteyenler zerona lazer yöntemini tercih edebilirler. Zerona lazer ile cilt altındaki dokularda oluşan yağın, ağrı hissedilmeden azaltıldığı yöntemle vücudun hedef bölgelerinde güvenli şekilde yağ yok edilerek vücut inceliyor, biçimleniyor ve sıkılaşıyor.

Zayıflama alanında FDA onaylı ilk yöntem olan zerona lazer, 2 haftalık bir sürede 6 kez uygulama yapılarak etkisini kolayca göstermektedir. Üstelik bu yöntemin uygulanmasında diyet ve egzersiz yapma gibi koşul ve şartlarda bulunmuyor.